piątek, 28 grudnia 2018

Wenecka maska.


Zbliza sie koniec roku 2018.Zbliza sie czas zabawy.Rozpocznie ja  Sylwestrowa zabawa bedaca rozpoczeciem Nowego Roku 2019. 
Zycze Wam, by Nowy Rok byl lepszy od poprzedniego pod kazdym wzgledem.Naturalnie zycze Wam duzo weny tworczej, nowych pomyslow, ciekawych projektow i ich realizacji.
Dzis chcialam  pokazac Wam moja wenecka maske i napisac kilka slow wogole o maskach, ktore sa obecnie na balach bardzo popularne.Znalazlam w sieci kilka slow o weneckich maskach.

Maska wenecka wykonana jest  ręcznie z papier mache, modelowana  na  ręcznie rzeźbionej glinianej formie. Zarówno do dekoracji jak i do karnawałowych szaleństw,czesto nabywana jako oryginalny prezent. Dawnej maska, główny atrybut karnawału, służyła Wenecjanom, do ukrycia swojej tożsamości, płci, pochodzenia społecznego a nawet, jak to umożliwiały niektóre maski, do zmiany głosu właściciela. Obecnie wręcz przeciwnie - chociaż maska nadal skrywa twarz, jest atrybutem który służy aby się pokazać, zaprezentować, olśnić. Dawniej maski były raczej skromne, miały np. skrywać nieprawdopodobnie drogą biżuterię, z którą obnosiły się Wenecjanki - dzisiaj coraz częściej same maski przypominają dzieło jubilera. Na pewno maski, stroje są szczególnie atrakcyjne dla turystów, dla Wenecjan pewnie też ... 
Spodnice to tafta i sie szyja , moze ktoras posluzy mi na sylwestrowe wyjscie.Gory to koronki i tez wloskie, narazie w fazie projektowania.Broszki to orginalne Art deco i Vintage.


Maska moja zostala zakupiona wlasnie w Wenecji i jest orginalna.

Szczesliwego Nowego Roku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...